Muskovo vysvědčení na Twitteru. Jednička z efektivity, pětka z chování
- Elon Musk před nedávnem převzal Twitter
- Akvizice se ujal ve velkém stylu
- Šéf značek Tesla a SpaceX činí kontroverzní kroky

V posledních několika týdnech technologickým světem cloumá poměrně zásadní událost. Elon Musk oficiálně převzal sociální síť Twitter a tento dlouho avizovaný krok provází poměrně velké vášně.
Opět efektivní Musk
Elon Musk, americký vizionář, génius a filantrop v jedné osobě se totiž nejednou nechal slyšet, že chce, aby se Twitter stal „svobodným médiem“, z čehož má spousta subjektů, organizací stejně jako jednotlivců hlavu doslova v pejru.
Nejenže se nebojí tnout do živého, ale i v tomto případě zvolil svoji typickou strategii, jež spočívá v tlaku na vyšší pracovní výkon, větší zanícenost, aktivitu, ale také přiživení tíživosti dané situace, tj. špatné hospodaření, hrozba bankrotu atd.
Je to kruté? V zásadě ano, ale z pohledu Muska neuvěřitelně efektivní. Je totiž přímo pověstný tím, že ve firmách vyžaduje perfektní disciplínu, kázeň a pořádek. A pokud vidí, že něco není rentabilní (což je v případě Twitteru téma číslo jedna), tak neváhá učinit radikální řez.

Čtěte také: Osobní msta? Musk vyhodil jednoho z inženýrů Twitteru po zvláštních okolnostech
Kontroverzní vystupování
Den, kdy Elon Musk poprvé vkráčel do ředitelství Twitteru, byl osudný pro přibližně 5 tisíc zaměstnanců. Někteří z nich dle amerického miliardáře nepodávali požadované výkony, jiní doplatili na kritiku nesoucí se směrem nového nadřízeného a další měli jednoduše jiný úhel pohledu.
Náhlý pokles počtu zaměstnanců v Twitteru na druhou stranu pochopitelně nebyl dlouhodobě udržitelný, a tak se kanceláře bývalých pracovníků opět otevírají. Musk zkrátka opět projevil sklony k unáhleným závěrům.
Stejně tak odchod některých globálních značek, úbytek inzerentů spolu s některými šokujícími tweety a navážení se do Applu jsou odborníky i veřejností obecně přijímány buď vlažně nebo s velkým despektem.
Autor článku

Bývalý redaktor webu Inteligentnisvet.cz.