Budoucnost? Meta integruje AI do chytrých brýlí Ray-Ban

Tomáš Rajnoch
Meta Ray-Ban brýle | foto: MNFST Studio
Meta Ray-Ban brýle | foto: MNFST Studio

Meta vylepšila chytré brýle Ray-Ban umělou inteligencí. Nově umožní živou komunikaci, překlady v reálném čase a rozpoznávání hudby.

Brýle Ray-Ban dostanou AI

Společnost Meta, která já nejvíce známa díky provozování sociálních sítí Facebook nebo Instagram, má toho v portfoliu daleko více. Jedná se také o výrobce, jenž má bohaté zkušenosti s chytrými brýlemi. Dnes Meta nabízí několik verzí brýlí Ray-Ban disponující šikovnými funkcemi. Nová aktualizace, která se točí kolem umělé inteligence, brýle posune na vyšší úroveň.

Komunikace v reálném čase

Chytré brýle Meta Ray-Ban již dnes disponují šikovnými funkcemi, avšak nová aktualizace přidává ještě více možností. Umělá inteligence nyní dokáže s uživatelem komunikovat v reálném čase, přičemž přístup dostala i k přítomným kamerám. Díky tomu AI vidí vše co uživatel, načež s daty následně patřičně pracuje. Nově tedy půjde klást otázky bez aktivační fráze „Hey Meta“, jelikož AI rozpozná, kdy ji chcete aktivovat.

Brýle s AI uživatel dále využije například při zahradničení či procházení po městě. Umělá inteligence rozpozná úkon a začne sama poskytovat návrhy, které by mohly být užitečné. Například při prozkoumávání nové čtvrti doporučí navštívit restauraci či zjistí, jak se městskou dopravou vrátit zpět domů.

Meta Ray-Ban brýle | foto: MNFST Studio
Meta Ray-Ban brýle | foto: MNFST Studio

Živý překlad a práce s hudbou

Mezi další novinky se řadí i překlad v reálném čase. Nutno však podotknout, že jsou podporovány jen vybrané jazyky, mezi něž se řadí angličtina, francouzština, španělština a italština. Pokud s někým komunikujete těmito jazyky, brýle automaticky mluvené slovo přeloží a skrze své reproduktory vám pustí požadovaný jazyk.

Šikovnou funkcí je i rozpoznávání hudby pomocí aplikace Shazam, kterou mimochodem vlastní Apple. Pokud někde uslyšíte hudbu, vystačí brýlím zadat příkaz „Hey Meta, what is this song?“. Následně Shazam píseň rozpozná a podá patřičné informace, abyste si mohli danou skladbu například stáhnout do své streamovací služby.

Jen pro vybrané zákazníky

Nové funkce obohacené o AI jsou prozatím součástí programu Early Access Program a přihlásit se do něj může pouze omezený počet uživatelů. Program je navíc dostupný pouze ve Velké Británii a Kanadě. Na plnohodnotné spuštění umělé inteligence si majitelé chytrých brýlí Meta Ray-Ban ještě budou muset počkat.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Tomáš Rajnoch - Redaktor

Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit. Kromě věnování se vychytávkám všeho druhu pracuji v elektrotechnickém zaměstnání. Ve volných chvílích rád sleduji fotbal a cestuji.


Komentáře


Nejnovější články