Cheerdots2 je více než jen futuristická myš. Co tahle věcička umí?

Dominick Tomanec
  • Tohle je ideální nástroj pro prezentace
  • Jde o futuristický gadget využívající umělou inteligenci
  • Co je Cheerdots 2 vlastně zač a co přesně dokáže?
Cheerdots 2 je inteligentní nástroj pro prezentování
Cheerdots 2 je inteligentní nástroj pro prezentování

Pro všechny technologické nadšence, akademiky, či manažery je již dlouhou dobu smutnou pravdou, že se za posledních 20 let technologie pro prezentování prakticky nezměnila. To se však již velmi brzy může stát minulostí! Na trh totiž zanedlouho zamíří žhavá novinka společnosti Cheerdots.

Cheerdots 2 je více než jen myš

Již zmiňovaná společnost se nedávno objevila na crowdfundingové síti Kickstarter se svým nejnovějším projektem. Tím má být právě zařízení Cheerdots 2, jež namísto požadovaných 5 tisíc dolarů vybralo téměř 20× tolik. Dokáže však naplnit očekávání investorů?

Samotný Cheerdots 2 je prezentován jako moderní prezentační nástroj, jenž v sobě kombinuje počítačovou myš, laserové ukazovátko, diktafon a touchpad. To vše v lehkém a velmi kompaktním balení.

V režimu myši, nebo touchpadu má být možné ho připevnit k počítači a poté používat jako klasický nástroj tohoto typu. Zároveň však má být pohodlný na úchop a použití. V režimu laserového ukazovátka pak opět funguje standardně (můžete si však vybírat z různých barev laseru).


Čtěte také: MagDisk je šikovné příslušenství, se kterým není problém natáčet 4K videa na iPhone


Chytrý zápis poznámek

Tím nejzajímavějším na celé této vychytávce je pravděpodobně její nahrávací funkce. Ta díky kooperaci s umělou inteligencí ChatGPT dokáže rychle a velmi přesně ukládat veškeré mluvené slovo, jež na schůzích, či přednáškách zazní. Aby toho však ještě nebylo málo, Cheerdots 2 je z finálního hotového textu schopen vytvořit souhrn.

Za zmínku pak také stojí baterie, která má podle výrobců vydržet na jediné nabití až 20 dní. Ta má být vyměnitelná a rychlonabíjecí.

Podle informací společnosti by zařízení mělo stát 69 až 99 dolarů (v přepočtu cca 1 500 až 2 200 korun) a jeho hromadná výroba a distribuce by měla započít v únoru 2024, tedy již příští měsíc.


Autor článku

Dominick Tomanec - Redaktor

Věnuji se tématům kolem vědy a technologií. Fascinují mě neustále nové objevy jak na naší planetě, tak v celém vesmíru.


Komentáře


Nejnovější články