Dále se spekuluje o samotném designu, jenž by se dle The Information měl zásadně lišit od ostatních brýlí svého druhu – jak menšími rozměry, tak i hmotností, která by oproti podstatně objemnějšímu headsetu Quest 3 mohla být sotva pětinová (tedy lehce přes 100 gramů). Vyloučeno však není ani již tradiční využití externí sady s baterií.
Vývoj potrvá roky
Zmiňované zprávy mohou být dle odborníků náznakem snah ze strany společnosti Meta o zatraktivnění chytrých brýlí a navýšení zájmu ze strany uživatelů, skrze výrazné snížení celkových rozměrů a pravděpodobně také pořizovací ceny. Ačkoliv tedy s nejvyšší pravděpodobností nedosáhnou kompaktnosti již dříve uvedených Ray-Ban (taktéž od společnosti Meta), jistě mohou skýtat nemalý potenciál pro inovaci jak po stránce designu, tak i softwarové výbavy. Dle odhadů se jich však nejspíše nedočkáme dříve než v roce 2027.
Pozornosti médií totiž v poslední době rozhodně neuniká množství problémů, s nimiž se vývojářské týmy Meta v současnosti potýkají. Během minulých týdnů kupříkladu došlo ke zrušení neméně ambiciózního projektu brýlí pro rozšířenou realitu „La Jolla“, jež se dle mnohých mohli stát hlavním konkurentem již zmiňovaných Vision Pro od společnosti Apple. Možným důvodem pro toto rozhodnutí může však může být pouze přesun sil na finální vývoj chytrých brýlí Orion pro rozšířenou realitu (AR), jichž bychom se měli dočkat již na chystané zářijové konferenci.