Activision Blizzard stojí za mnoha zvučnými tituly. Stačí vzpomenout Call of Duty, World of Warcraft, Tony Hawk nebo Diablo. Všechny tyto hry ovlivnily celé generace hráčů. Je tudíž logické, že pakliže se z ničeho nic začne hovořit o „změně majitele“, z původního plánu na korporátní úrovni se okamžitě stane veřejná záležitost. Nejinak tomu bylo i v tomto případě.
Microsoft dokončil akvizici za 69 miliard dolarů
Pokud pomineme fakt, že už předchozí fúze hlasitě rezonovala nejen napříč médii (Activision převzal Blizzard – pozn. redakce), tak tato další fanoušky doslova drásala.
Avizovaná částka vyčíslená na astronomických 68,7 miliard dolarů nenechává nikoho na pochybách, že Microsoft má opravdu velké ambice. První obavy o „zprznění“ populárních herních franšíz byly nasnadě, ostatně nejinak tomu bylo i předtím, kdy spousta kritiků poukazovala pouze na jasný byznys plán Activision, než-li snahu posunout i samotný Blizzard.
Přesto vše nasvědčuje tomu, že tentokrát to bude jiné. Velkým příslibem je i samotný pozitivní přístup Microsoftu, který ať už volky či nevolky se zavázal ke garanci férového prostředí v segmentu jak počítačových, tak i konzolových a mobilních her minimálně po dobu příštích deseti let.
Ostatně, právě to bylo původně trnem v oku regulačním úřadům. Například britský antimonopolní úřad tuto akvizici velmi dlouho vnímal jako element, jenž by mohl poškodit hospodářskou soutěž i v rámci segmentu cloudových her. Byli to právě Britové, kteří koupi stáli v cestě ze všech nejdéle.
Naopak EU byla mnohem shovívavější, jakmile se Microsoft zavázal, že práva na distribuci her přenechá konkurenčnímu Ubisoftu. Buď, jak buď, akvizice dospěla ke svému úspěšnému završení 13. října (pátek) v odpoledních hodinách. Call of Duty nebo Diablo tak mají nového majitele.