Na odvrácené straně Měsíce byl objeven záhadný krychlovitý útvar

Luboš Srb
  • Čína jako jediná dokázala přistát na odvácené straně Měsíce
  • Lunární vozítko Jü-tchu-2 teď při prozkoumávání oblasti narazilo na něco záhadného
  • Co by ve skutečnosti mohl být onen záhadný objekt ve tvaru krychle?
Záhadný objekt na Měsíci
Záhadný objekt na Měsíci

Měsíc je coby nejbližší vesmírné těleso absolutně nejvhodnějším místem, kde logicky začít s prozkoumáváním vesmíru a kam směřovat kolonizaci naší sluneční soustavy. V posledních letech vědci a vesmírné agentury zjistili spoustu nových zajímavých informací, které mohou být do budoucna naprosto klíčové, ať už jde o mapování terénu, tak například nalezení základních prvků k životu, bez kterých nemůže existovat život tak, jak jej známe.

Čína objevila záhadný objekt na Měsíci

Čína je zatím jedinou zemí, která zvládla při prozkoumávání Měsíce přistát na jeho odvrácené straně, a má tak do jisté míry teritoriální výhodu. Její lunární vozítko Jü-tchu-2 alias Nefritový králík 2 teď ovšem objevilo cosi nečekaného nebo minimálně překvapivého.

Jak ukazuje snímek od čínské agentury CNSA, tak záhadný objekt má tvar krychle. Na dálku není jednoduché rozpoznat, o co vlastně jde, každopádně internetoví diskutující si okamžitě začali vymýšlet, že by to mohlo být například přístřeší mimozemšťanů nebo pozůstatek americké základny.

Skály na Měsíci
Skály na Měsíci

Čtěte také: Na Měsíci je kyslík pro 8 miliard lidí na 100 tisíc let! Ale má to jeden háček


Za 3 měsíce se dozvíme odpověď

Lunární vozítko, které jezdí pod vlajkou Číny, je vybaveno solárními panely a ujede 80 metrů za 3 pozemské dny. Takže při předpokládaných konstelací mu bude trvat asi 3 měsíce, než se dostane k záhadnému objektu a přinese odpovědi na otázky.

Podle tušení serveru IFLScience je to však celkem jednoduché a pro všechny senzacechtivé osoby to může být trochu zklamání. Prý nejde o nic jiného, než kus měsíční skály, prostě velký balvan, který byl dopadem meteoritu teleportován do současné polohy. Měsíc totiž nemá atmosféru, která by ho chránila před dopady asteroidů.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Luboš Srb - Šéfredaktor

Technologie mě fascinují natolik, že jsem založil weby Mobilizujeme.cz, Elektrickevozy.cz a Inteligentnisvet.cz. Rád píši o všem, co má přínos pro čtenáře. Již od roku 2007, skrze více než 8 000 článků. Používám produkty od Applu a Tesly.


Komentáře


Nejnovější články