Sen všech geeků a technologických nadšenců se stává skutečností
Již letos se dost možná dočkáme nového modelu kapesního počítače
Má však šanci na trhu prorazit?
Dle nových zpráv ze světa technologií bychom se již brzy mohli dočkat zbrusu nového modelu, takřka vymizelého kousku techniky. Tím nemá být nic menšího než moderně provedený kapesní počítač T3rminal, který má dle mnohých rozhodně nemalý potenciál. Kdy se ho však dočkáme?
Návrat do dob před smartphony
Samotný koncept kapesních počítačů začal poměrně rychle zastarávat, v momentě kdy se na trhu začala objevovat první chytrá zařízení v podobě nám dobře známých smartphonů. Ač se však může zdát, že obě zařízení spadají do stejné technologické skupiny, opak je pravdou. Právě toto se tak mohlo stát hlavním impulsem pro malý tým technologických nadšenců, jenž se rozhodli dát kapesním počítačům poslední šanci.
Během posledních dnů nám tak byl představen velmi futuristicky a zároveň nostalgicky vypadající kousek, uvedený pod jménem T3rminal. Ten je dle zveřejněných informací stavěn na základu jednodeskového počítače Raspberry Pi a svou výbavou i vlastnostmi splňuje vše, co bychom od „Pocket PC“ měli očekávat.
Jeho rozměry blížící se klasickému tabletu nám samozřejmě mohou napovědět, že se nejedná o žádného drobečka, který by se nám vlezl do klasické kapsy u kalhot. Stále je však úctyhodné, že je vybaven plnohodnotným operačním systémem, vlastní fyzickou klávesnicí a celou řadou portů (včetně napájecího). K tomu všemu je pak nutné vyzdvihnout i jeho velmi líbivé a stylové provedení.
Co se bližších hardwarových specifikací týče, není nám toho mnoho známo. Víme tedy, že samotná jeho kostra je vytvořena pomocí pokročilé technologie 3D tisku a v jejích útrobách se nachází již zmíněný kompaktní počítač Raspberry Pi 4, který je geeky a domácími kutily velmi hojně využíván.
T3rminal je pak napájen lithiovou baterií 18650 prostřednictvím modulu PiSugar S Plus a je vybaven kvalitním dotykovým displejem BIGTREETECH Pi TFT50 o velikosti pěti palců. Rozhodně pak nesmíme opomenout ani prakticky situovanou bezdrátovou Bluetooth klávesnici od Qill, která je pravděpodobně upravena tak, aby mohla být napájena z hlavní baterie počítače.
Nic bližšího, včetně verze operačního systému, či specifikací systémových součástek nám však prozatím není známo. S určitostí však víme, že pokud se projektu skutečně zadaří a dostane se i na pulty našich obchodů, rozhodně to bude stát za to.