Podvedený muž chtěl do bitcoinmatu vložit 800 tisíc. Část peněz zachránila policie
- Další ze série podvodů odhalila Policie ČR
- Teplický tým odhalil falešné bankéře
- Přivolaná hlídka muži zachránil 680 tisíc korun

Období letních prázdnin není jen magnetem na extrémní sucha, bouřky nebo jinak skvělou pohodu. Tato část roku také intenzivně přitahuje nejrůznější podvodníky ve snaze důvěřivé lidi připravit o své životní úspory.
Pozor na podvodníky!
Policie České republiky v tomto kontextu v posledních týdnech akcentuje nutnost na zvýšenou obezřetnost ohledně nejrůznějších bankéřů, kteří mají zvláště v oblasti kryptoměn zaručené tipy, jak skvěle zainvestovat a téměř okamžitě zbohatnout.
Důkazem budiž dva nejnovější případy, jež spolu úzce souvisí. Díky včasnému zásahu policejní hlídky muž na Teplicku přišel pouze o sto dvacet z původních 800 tisíc korun.
Celý případ se začal rozplétat, když se na policii dostavila 57letá žena s podezřením, že se stala obětí podvodu, informuje Policie ČR na svých stranách. Byla totiž kontaktována osobou vydávající se za pracovnici banky. Ta jí sdělila, že byl zneužit její občanský průkaz, a že si má vzít půjčku ve výši 500 tisíc, již má ihned vložit do bitcoinmatu s tím, že se jedná o bezpečnostní opatření banky.

Čtěte také: Dejte si pozor. Roste počet podvodů zaměřených na letní dovolené
Kyberšmejdů neustále přibývá
Tyto informace byly navíc podpořeny telefonátem „kriminalisty“ ze zfalšovaného čísla Policie ČR. Žena si úvěr v bance zařídila, kdy jí na účet opravdu peníze přišly. Naštěstí doslova „za pět minut 12“ začala mít pochybnosti a celou událost oznámila na policii dřív, než došlo k vložení do bitcoinmatu.
Tím však nevědomky zachránila peníze i dalšímu muži. Z informací při výpovědi ženy na policii, totiž kriminalisté pojali podezření, že v ten okamžik zřejmě dochází k dalšímu podvodu. K bitcoinmatu byla vyslána hlídka policistů, která u něj spatřila muže, jenž skenuje QR kódy a vkládá do něj bankovky.
Krátkým rozhovorem s mužem zjistili policisté, že se jedná o obdobný případ podvodu, kdy si vzal poškozený dle instrukcí „falešného bankéře“ půjčku 800 tisíc korun a do bitcoinmatu již stihl 120 tisíc vložit. Zbylý obnos měl u sebe. Po varování policistů okamžitě s vkladem přestal a doprovodil je na oddělení, kde podal ve věci výpověď.
Autor článku

Bývalý redaktor webu Inteligentnisvet.cz.