Službu Zoom zakazuje celá řada zemí. Podle nich je nebezpečný

Jakub Fišer

Kvůli koronavirové pandemii je mnoho z nás zavřeno doma a pracovní schůzky či konference většinou probíhají formou online přenosů. Jednou z využívaných služeb k propojení velkého počtu účastníků je i americká platforma Zoom, která ale zdaleka nepatří k těm nejvhodnějším.

TIP: Přes 500 000 účtů videokonferenčního programu Zoom bylo prodáno přes dark web

Problémy s bezpečností se Zoomu nevyhýbají. Za posledních 20 dní médii prolétla zpráva o kyberbezpečnostních trhlinách v síti Zoom. Situace dokonce vyeskalovala na takovou úroveň, že přes půl milionu účtu uživatelů Zoom bylo odcizeno. Později se přišlo na to, že účty byly nabízeny na tržištích na dark webu.

Na tuto kontroverzi se tak rozhodl odpovědět třeba Siemens nebo Google, kteří označili Zoom za nebezpečnou platformu, jejíž používání silně nedoporučují a uvnitř firmy od ní ustoupili. Stejné stanovisko má i ministerstvo obrany Velké Británie i školský rezort Singapuru. O ničem z toho se přitom Zoom na svých webových stránkách v sekci „média“ nezmiňuje.

Proti používání služby Zoom se nyní ostře vymezuje i indická vláda, jak informuje tamní buňka The Economic Times. Indie svým občanům doporučuje Zoom nepoužívat, neboť jej shledává nebezpečným. Pokud už Indové chtějí Zoom používat, měli by se držet jistých nařízení.

Pro každou novou konferenci nastavit nové heslo, stejně jako zkontrolovat uzamčení samotného „setkání“. Všem uživatelům je rovněž doporučeno změnit si heslo. Od věci není ani doporučení ekvivalentních služeb, jako je třeba Microsoft Teams nebo Cisco WebEx.

zdroj:


Autor článku

Jakub Fišer - Redaktor

Bývalý redaktor webu Inteligentnisvet.cz.


Komentáře


Nejnovější články