Čínská policie používání ohromující počet kamerových systémů
Sledují každý krok občanů a následně vyhodnocují chování
U některých jedinců dokonce umí predikovat budoucí zločin
Lidé, kteří páchají zločin, jsou téměř všude na planetě. Ve většině zemí s tímto nešvarem bojují klasickým způsobem, nicméně v Číně na to jdou trochu jinak. Díky neuvěřitelnému množství monitorovacích kamer dokážou strážci zákona velice efektivně odhalit téměř jakýkoliv prohřešek a dokonce i predikovat budoucí chování jednotlivců.
Čína umí predikovat zločin
V Číně nezáleží na tom, co si místní obyvatelé myslí. Všichni bez rozdílu jsou neustále monitorováni a jejich chování je vyhodnocováno pro potřeby státního aparátu. Obrovské množství dat dokáže odhalit vzorce, které mohou vést ke kriminální činnosti. A to není vše.
Jak podotklNew York Times, kamerový systém se zaměřuje primárně na etnickou menšinu, lidi s duševní chorobou nebo migranty. Právě tito jedinci by měli být pro čínské obyvatele nejvíce nebezpeční.
Sledování má však vyšší přesah než jen uchovávání dat. New York Times dále tvrdí, že existují důkazy o zákazech plynoucích z monitorování. Vláda prý neschválila sňatky, které považovala za vyloženě ohrožující. Ať už to znamená cokoliv.
„Je to neviditelná klec z technologií, kterou vláda uvalila na společnost,“ konstatuje Maya Wang, výzkumná pracovnice organizace Human Rights Watch. „Její nepřiměřenou tíhu pociťují lidé, kteří jsou již nyní silně diskriminováni.“