Telefonování na veřejnosti může být otrava. Ale ne s touto speciální maskou

Dominick Tomanec
  • Neradi telefonujete na veřejnosti?
  • Chytrá maska Skyted může být právě pro vás
  • Co o ní zatím víme?
Maska vhodná pro telefonování bez vyrušení
Maska vhodná pro telefonování bez vyrušení

Telefonování na veřejnosti, ať už na úřadě či v autobuse, může být nepříjemné nejen pro volajícího, ale především pro jeho okolí. S tím se rozhodla zatočit malá, avšak ambiciózní společnost Skyted, se svým stejnojmenným produktem v podobě odhlučňovací masky. Ta je momentálně ve fázi pokročilého vývoje, o čemž společnost pravidelně informuje na své Kickstarter stránce.

Využití letecké technologie

Zakladatel společnosti Skyted a bývalý zaměstnanec společnosti Airbus, Stephane Hersen, označuje svůj projekt jako možné řešení problémů, jež způsobuje telefonování na veřejnosti. Těmi můžou být kupříkladu neustálý hluk, špatná sociální atmosféra, či frustrace lidí v okolí volajícího. K řešení mají mimo jiné přispět vyspělé letecké technologie a materiály.

Téměř úplný útlum řeči volajícího je pak možný díky té samé technologii, jež je používána k tlumení motorů proudových letounů. Ta je nazývána LEONAR a stojí za ní francouzská letecká společnost ONERA, která se však rozhodla veškeré výrobní plány a většinu materiálů prozatím utajit.

Skyted je vyrobena z nejmodernějších materiálů
Skyted je vyrobena z nejmodernějších materiálů

Čtěte také: Na žádné jiné klávesnici nebudete psát rychleji. A to ani nemá tlačítka!


Pro hraní i hovory

Skyted na svých stránkách velmi často zmiňuje pohodlí, flexibilitu a nekompromisní kvalitu svého výrobku. Ten by prý mohl najít uplatnění ve výbavě každého uředníka, manažera, řidiče, či dokonce hráče. Maska samozřejmě není designovaná pouze pro klasické hovory na veřejnosti, díky míře utlumení zvuku se totiž může stát ideální pomůckou pro nejednoho horkokrevnějšího fanouška videoher.

Masku je pak dokonce možné propojit s mobilní aplikací, která vám v živém čase poskytne informace o úrovni hlasitosti a srozumitelnosti vlastní řeči. Oba parametry je totiž možné nastavit na míru každému uživateli.

Takto kvalitní a dalo by říci „futuristicky“ působící vychytávka však nebude zrovna nejlevnější. Předběžný odhad Skytedu hovoří o ceně 249 dolarů za základní verzi, což je v přepočtu asi 5 700 korun. Velkosériové výroby bychom se pak mohli dočkat již v květnu letošního roku.

Video


Autor článku

Dominick Tomanec - Redaktor

Věnuji se tématům kolem vědy a technologií. Fascinují mě neustále nové objevy jak na naší planetě, tak v celém vesmíru.


Komentáře


Nejnovější články