Indické značky produkující dostupná chytrá zařízení ohlašují změnu strategie. Chtějí se zaměřit především na chytré prsteny, které mají potenciál konkurovat náramkům a hodinkám. Obě dvě však volí rozdílný přístup. V jakém stavu se momentálně nachází trh s chytrými prsteny?
Trh s chytrými prsteny roste
Firmy BoAt a Noise patří v Indii k největším výrobcům chytrých zařízeních. Svůj úspěch si vydobyly především tím, že poskytují špičkové zboží za velmi nízké ceny. Jejich hlavními produkty jsou sluchátka, chytré hodinky a náramky. Nyní jim v nabídce přibudou i prsteny.
Na tomto trhu jsme se zatím mohli setkat se značkami jako Ultrahuman, Oura či Pi. Podle informací, které získal server TechCrunch by příchod nových firem mohl zvýšit zájem o chytré prsteny, které zatím stojí ve stínu hodinek a náramků. Největší nevýhodu totiž představuje fakt, že řemínek u hodinek si lze upravit podle velikosti ruky, kdežto prstenu už velikost neupravíme.
Naopak prsteny převyšují hodinky v tom, že na prstech mohou snímat hodnoty, které na zápěstí zkrátka nenaměříme. Prsteny tak představují zajímavou alternativu pro ty, kteří mají zájem sledovat své životní hodnoty a spánek. Výhodou jsou i mnohem přesnější údaje, které lze pomocí prstenů získat. Obě dvě firmy se ale liší v přístupu, s jakým na trh přijdou.
BoAt chce oslovit zákazníky, kteří již mají zkušenost s chytrými produkty a nabídnout změnu a Noise naopak ty, kteří nechtějí přejít na digitální hodinky, ale o chytrý doplněk by měli zájem. Existují spekulace, že kromě těchto firem plánují představit své vlastní modely chytrých prstenů i Apple a Samsung. Menší firmy nicméně mají před těmito giganty už značný náskok.