ChatGPT přichází s novou funkcí, která má zajistit soukromí uživatelů

Samuel Novotný
  • Společnost OpenAI se po vlně kritiky předvedla s novým nastavením
  • To má umožnit lepší ochranu dat a soukromí uživatelů
  • Jde o první z mnoha slibovaných kroků, jak zvýšit bezpečnost informací
ChatGPT a umělá inteligence
ChatGPT a umělá inteligence

Poslední měsíce internetem otřásá umělá inteligence, přičemž s jejím příchodem jsme se kromě řady skvělých funkcí a způsobů, jak je využít, dočkali i určitých potíží. Jeden z nejdiskutovanějších problémů se pak týká amerického chatbota ChatGPT, kterému se dostalo za shromažďování uživatelských dat velké kritiky. Společnost OpenAI však nově přichází s jednoduchou funkcí, co by měla problém hravě vyřešit.

OpenAI řeší soukromí uživatelů

Jak informuje agentura Reuters, tak se uživatelé dočkali nové funkce, kterou zaměstnanec společnosti OpenAI popsal jako anonymní režim. Ve zkratce můžete v nastavení vypnout kategorii Chat History & Training, díky čemuž nebude ChatGPT vaše konverzace ukládat do historie a zároveň z nich nebude čerpat data, jež by byla jinak využita ke zlepšení mechanik a obecného fungování chatbota.

„Budeme se čím dál více ubírat tímto směrem, kdy budeme upřednostňovat soukromí uživatelů,“ prohlásila Mira Murati, která je technologickou ředitelkou ve firmě OpenAI. Přestože společnost nebude ve výsledku data uchovávat, dává si 30 měsíční lhůtu, kdy konverzace uchová. Důvodem má být kontrola zneužívání chatbota, po uplynutí lhůty dojde k definitivnímu výmazu.

ChatGPT, nastavení soukromí
ChatGPT, nastavení soukromí

Čtěte také: Populární ChatGPT přináší zajímavé novinky, které se vám budou líbit


Největší hrozbou jsou úřady

Není tomu ani měsíc, co jsme informovali o tom, že italská vláda v zemi zakázala chatbota od OpenAI. Přestože Mira Murati tvrdí, že nová funkce nevznikla kvůli zákazu, tak přece jen řeší pár problémů, kterými Itálie argumentuje. Kromě shromažďování dat úředníkům vadí také fakt, že používání umělé inteligence není nijak věkově omezeno.

Zástupci technologické firmy sice tvrdí, že ChatGPT smí používat pouze lide, kteří přesáhli věkovou hranici 13 let, ovšem na webové stránce není žádná mechanika, která by věk uživatelů kontrolovala. To jde proti italské legislativě, a proto je zákaz stále platný. Kvůli podobným problémům se do zkoumání umělé inteligence od OpenAI pustili i další země. Jmenovitě jde například o Francii či Španělsko.


Autor článku

Samuel Novotný - Redaktor

Bývalý redaktor webu Inteligentnisvet.cz.


Komentáře


Nejnovější články