Hackeři už nepotřebují velký kufr, ale stačí tato malá věcička. Co umí?

Dominick Tomanec
  • Firma Monstatek vytváří vychytávku pro technologické nadšence
  • Ta může posloužit k hackování i penetračnímu testování
  • Co o ní zatím víme?
Multifunkční hackerská vychytávka M1
Multifunkční hackerská vychytávka M1

Od představení nejnovějšího výrobku technologického startupu Monstatek na platformě Kickstarter uběhlo sotva pár týdnu a místo požadovaných 10 tisíc dolarů se již vybral více než desetinásobek. Onen výrobek je nazýván M1 a má se stát inovativní a všestrannou „hackerskou“ pomůckou, nejen pro profesionály z oboru, ale i pro nemalý zástup amatérských technofilů.

Multifunkční hackerská „hračka“

Samotný Monstatek svůj produkt popisuje jako mimořádně multifunkční a vhodný pro širokou škálu úkonů a operací, od penetračního testování, až po externí hardwarové programování. Široký zástup fanoušků si pak od svého uvedení získal právě díky jednoduchému využití a velmi přívětivému uživatelskému rozhraní, jehož Open Source licence přímo vybízí k vlastním úpravám.

Monstatek pak dodává, že M1 dnes dovede vše, k čemu bylo ještě donedávna potřeba vlastnit plný šuplík rozličných zařízení, jež však postrádají praktičnost a možnost jednoduchého použití. Tomu všemu ještě nasazuje korunu fakt, že se prodejní cena M1 pro veřejnost bude pohybovat v rozmezí 109 až 169 dolarů (zhruba 2 550 až 3 950 korun).


Čtěte také: Dark Webu se není třeba bát. Zde je 21 odkazů, které určitě vyzkoušejte


Silná hardwarová výbava

Vnitřní technologická stránka M1 je rozhodně něčím, co vzhledem k ceně i rozměrům stojí za pozornost. Zařízení je ovládáno mikrokontrolerem řady STM32H s jádrem ARM Cortex-M33 zajišťujícím skvělý pracovní výkon a ohromnou rychlost zpracování dat. Zároveň však také přináší bezpečností funkci TrusZone, jež pomáhá v ochraně veškerých uložených dat (hesla, přístupové kódy).

M1 dále disponuje velmi širokou škálou transceiverů podporujících NFC, RFID, Bluetooth, či Wi-Fi, díky čemuž je možné ho využít snad ke všem klasickým, myslitelným hackerským kouskům. Hardware také mimo jiné podporuje práci s infračerveným rozhraním a GPIO piny pro kabelové připojení.

Ve zkratce se tedy jedná o mimořádně praktického kamaráda pro každý typ hackera, i technologického nadšence. Teď už tedy nezbývá než počkat na oficiální uvedení do prodeje.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Dominick Tomanec - Redaktor

Věnuji se tématům kolem vědy a technologií. Fascinují mě neustále nové objevy jak na naší planetě, tak v celém vesmíru.


Komentáře


Nejnovější články