Bez internetu bychom si už asi jen těžko dokázali představit žít
Dalším stupněm na evolučním žebříčku je tzv. metaverse
Jak v něm budou vypadat naše „digitální já“?
Internet se stále vyvíjí. Ještě před pár lety bylo téměř nemožné si něco pohodlně objednat z e-shopu, zatímco nyní se mnoho internetových obchodů řídí heslem – objednávka myšlenkou, doručení teleportem. V temných zákoutích se už ovšem šušká o technologii Web 3.0, což by měl být naprosto revoluční způsob komunikace lidí s okolním světem.
Jak budeme vypadat v metaverse?
Do této „nové úrovně internetu“ jistě patří i metaverse, na který se připravuje řada velkých firem. Například takový Snapchat nyní vydal novou aktualizaci, ve které se mohou uživatelé proměnit ve svou virtuální podobiznu. Úžasné, nebo děsivé?
Filtr, založený na bázi AR, se nazývá Avatar Lens. Pomocí něj se dokážete proměnit v avatara ze Sims, nebo-li avatara z metaverse. Jeho použití je velmi jednoduché – otevřete kameru ve Snapchatu, naskenujte QR kód z oficiálního webu a hotovo!
Co je na takové technologii děsivé? Inu, nejprve je nutné poznamenat, že základ je zcela nevinný. Pokud se ale podíváte na avatary blíže, zjistíte, že jsou naprosto bezchybní. Žádné jizvičky, akné nebo pihy. Čistá dokonalost, kterou v reálném světě nenajdete.
Něco takového může být zvlášť pro mladé publikum nebezpečné. Už nyní Instagram podsouvá lidem jen to hezké, čímž záměrně zkresluje pohled na svět. Nyní budou mít lidé možnost schovat své „nedokonalé já“ pod roušku bezchybného avatara, což může jen celou situaci zhoršit.