Meta zařazuje vyšší rychlostí stupeň. Její AI je teď ještě chytřejší a samostatnější

Tomáš Rajnoch
Meta | foto: Unsplash
Meta | foto: Unsplash

Meta spustila samostatnou aplikaci Meta AI. Nabízí chytrého chatbota, tvorbu obrázků i propojení se sítěmi. Funguje na mobilech i počítači.

Nová samostatná aplikace Meta AI

Společnost Meta několik posledních měsíců a let značně investuje do umělé inteligence, načež uživatelům ji tlačí skrze své aplikace. Řeč je především o aplikacích Facebook, Messenger, Instagram nebo WhatsApp. Zde AI mohou zákazníci každodenně využívat k různým úkonům. Meta však momentálně představuje samostatnou aplikaci Meta AI. Ta funguje napříč zařízeními a nabízí spoustu skvělých možností.

Nová aplikace Meta AI je založena na jazykovém modelu Llama 4 o jehož vývoj se stará samotná Meta. Tato aplikace nahradí Meta View, která sloužila pro propojení s chytrými brýlemi Ray-Ban Meta. Všechny funkce nyní uživatelé budou moci ovládat skrze Meta AI.

Propojení se sociálními sítěmi

Jazykový model Llama 4, jenž Meta AI využívá, se přibližuje schopnostem ChatGPT od Open AI nebo Gemini od Googlu. Uživatelé si zde navíc mohu vybrat, zda-li si založí zcela nový účet, nebo se Meta AI propojí s některým z vašich profilů na sociálních sítích.

Meta AI | foto: Business Standard
Meta AI | foto: Business Standard

Meta AI je na smartphonech i PC

Novou umělou inteligenci Meta AI najdou uživatelé jako samostatnou aplikaci. Ta je dostupná v Google Play (Android) i App Store (Apple). Za zmínku také stojí, že jde o přepracovanou původní aplikaci Meta View, kterou tedy ve zmiňovaných obchodech s aplikacemi již nenaleznete. Meta AI je nicméně dostupná i skrze webové rozhraní na této adrese – meta.ai.

Co vše Meta AI dokáže?

Meta AI je především takzvaným chatbotem, jenž vám pomůže najít odpovědi na různé otázky. V některých zemích, mezi které ale bohužel Česká republika nepatří, podporuje i hlasové zadávání. U nás bohužel nebudete moci pomocí textu komunikovat v českém jazyce a spolehnout se prozatím musíte na angličtinu.

Co se týče dalších schopností, tak například v chytrých brýlích Meta Ray-Ban dokáže Meta AI sdílet nebo importovat soubory. Velkým benefitem je i přechod mezi platformami. Skrze brýle můžete započít konverzaci, kterou později dokončíte pomocí svého smartphonu.

Na základě textového popisu zvládne Meta AI vytvářet obrázky, které následně umí i různě upravit. Velkou novinkou je i funkce zvaná Discovery. Zde mohou uživatelé vidět, jak AI využívají jiní a inspirovat se jejich nápady.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Tomáš Rajnoch - Redaktor

Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit. Kromě věnování se vychytávkám všeho druhu pracuji v elektrotechnickém zaměstnání. Ve volných chvílích rád sleduji fotbal a cestuji.


Komentáře


Nejnovější články