Když před lety na konferenci technologií Web Summit v portugalském Lisabonu Stephen Hawking sdělil, že umělá inteligence též AI (z angl. Artificial Intelligence – pozn. redakce) může být „dobrý sluha, stejně jako zlý pán“, způsobilo to v plénu menší šok. Ne proto, že by geniální vědec mluvil z cesty, nýbrž proto, že vyslovil nahlas to, čeho se spousta nejen laické veřejnosti obává.
Umělá inteligence
Spousta expertů však tvrdí, že nejkatastrofičtější scénáře typu vyhubení lidstva ve skutečnosti nikdy nenastanou a že umělá inteligence může výrazně přispět ke zlepšení života na Zemi stejně jako otevřít dveře k novým, nedozírným možnostem.
Ať už bude realita budoucích dní jakákoliv, jedno je jisté už nyní – o implementaci AI má zájem čím dál více předních technologických špiček i dalších společností, a to platí i pro tuzemsko.
Jak aktuálně rezonuje „internetovým éterem“, tohle téma není cizí ani globální značce na poli streamování a podcastingu hudby. Spotify na svém blogu potvrzuje, že chystá přímo markantní vylepšení, jež má zároveň nepřímo uživatele vybídnout i k vyšší interakci.
Tento DJ, jak jej společnost nazvala, využívá nejen schopností získaných na základě předchozích algoritmů, ale spoléhá i na prvky, které jsme viděli u OpenAI v souvislosti s přelomových chatbotem ChatGPT. Tematický systém doporučování hudebního obsahu posluchači na míru by tak měl povýšit na zcela novou úroveň.
V praxi by to mělo vypadat tak, že ke klasickým „udělátkům“ a ovládacím prvkům nově přibyde i tlačítko DJ, jež poskytne osobnější doporučení s vysvětlením, proč konkrétní skladbu vybral a navrch přidá i několik zajímavostí. Samo sebou, že pokud se netrefí ať už žánrem nebo melodií do vkusu, na připomínku dokáže pohotově zareagovat a nabídnout něco jiného.