Kdo nemá umělou inteligenci, jako by nebyl. Kdo nemá, byť v okleštěné míře nějakého chatbota, je out. Všichni, kdo nerezonují s aktuálními trendy na poli AI, jsou dinosauři, kteří nejdou s dobou. Právě takto by se v kostce dala shrnout současná mánie, jež cloumá technologickou branží.
Může za to ChatGPT
To, co se před nedávnem podařilo firmě OpenAI s pokročilým nástrojem ChatGPT, nemá v posledních několika letech obdoby. Sofistikovaného, interaktivního a neuvěřitelně tematicky flexibilního chatbota provází vesměs vysoce pozitivní reakce. A i přes nejrůznější předchozí pokusy je právě on vnímán jako pomyslný spouštěč toho, co se právě děje.
Každá velká firma chce mít vlastní AI. A každá se s tím popasovala po svém. Nicméně jedno je jisté. Minimálně marketingově jde nyní o nejzajímavější artikl. A tím nemáme na mysli pouze velké zavedené značky, jak dokazuje následující případ.
Server Futurism s odvoláním na The Washington Postinformuje, že rumunský ministerský předseda oznámil velmi překvapivou novinu. Premiér Nicolae Ciucă totiž potvrdil nasazení umělé inteligence Ion v rámci vlastní každodenní agendy.
„Ion extrémně rychle zvládne to, co žádný člověk nedokáže. A to naslouchat všem občanům a zastupovat je před rumunskou vládou,“ řekl jako by neurčitě Ciucă.
Nakonec však byl konkrétnější. Vysvětlil, že smyslem Ionu je lustrovat jak sociální sítě, tak i další média, shromažďovat názory či stížnosti lidí a poté je předloží vládním pracovníkům k podrobnějšímu zhodnocení. Rumunský premiér si od novinky slibuje větší a zejména přesnější zpětnou vazbu z pohledu nálady ve společnosti.