Koupit si bitcoin nebo nějaký jeho zlomek není vůbec těžké
Využít se dá hned několik způsobů
Jeden bitcoin je hodně peněz, pro začátek je dobré koupit jen zlomek
Kryptoměny jsou velká věc a není od věci si do nich něco málo zainvestovat. Než si popíšeme ty nejjednodušší způsoby, tak jedno varování – nesypte do krypta peníze, které potřebujete. Bitcoin je dost volatilní a sem tam přijde opravdu masivní pokles/nárůst hodnoty. Stát se může cokoliv a na Instagramu vidíte především profily těch, co na bitcoinu a jiných kryptoměnách zbohatli. Ti, kteří díku neuváženému riskování přišli o všechno, se s tím samozřejmě moc nechlubí.
Nejjednodušší koupě bitcoinu
Pokud jste zvážili všechna rizika a z rodinného rozpočtu odkrojili nějakou částku, kterou jste schopni obětovat, můžeme se do toho pustit. Navzdory tomu, co se obecně tvrdí a píše, nemusíte mít pro investice do kryptoměn nutně nějakou peněženku na krypto, ať už hardwarovou nebo softwarovou. Není to až tak nutné, pokud s bitcoinem nechcete platit ani ho někam přesouvat a stačí vám pouze v podstatě vsadit na jeho růst.
V takovém případě si vystačíte s aplikací Revolut, což je taková bezplatná digitální banka, směnárna a platforma pro jednoduché obchody s akciemi, měnami a také kryptoměnami. Proces je do značné míry podobný jako u nákupu akcií. Sympatické je, že Revolut usnadňuje život těm, co chtějí použít populární investiční strategii, často doporučovanou pro začátečníky – pravidelné nákupy za konstantní částku bez ohledu na to, jaká je zrovna hodnota bitcoinu.
Bitcoin z bankomatu
Možná jste je už viděli – takové zvláštní bankomaty, je na nich většinou napsáno bitcoin. Tak skrze tuhle mašinku si můžete koupit bitcoin i za hotové. Bývají tady sice horší směnné kurzy, ale platby v hotovosti zajistí určitou anonymitu. Finanční úřad na vás bude krátký, protože nebude mít jak si vás s danou peněženkou spojit, stejně tak manželka neuvidí na výpisu z účtu žádné podezřelé transakce. Automat vás sám navede, jediné, co budete potřebovat, je opět nějaká peněženka. Nemáte-li žádnou, vygeneruje bankomat peněženku papírovou, můžete mít tak na papírku natištěnou třeba půlmiliardu v podobě QR kódu (ano, i to je v kryptosvětě skutečně možné).