Samsung Galaxy Ring podporuje gesta, ale využití je omezené. Má potenciál stát se univerzálním ovladačem pro smart domácnost, ale potřebuje vylepšení.
Galaxy Ring skrývá jednu úžasnou funkci
Každý chytrý prsten na trhu vám změří srdeční tep, kvalitu spánku nebo okysličení krve, ale málo z nich nabízí nějakou unikátní funkci, která by jej odlišovala od ostatních. Právě jednu takovou vychytávku má Galaxy Ring, představený v létě, ale bohužel Samsung na ní nepracuje tolik, jak by měl.
Galaxy Ring totiž podporuje gesta, a v kombinaci s rozsáhlým ekosystémem od Samsungu by mohl být naprostým „game changerem“. Samsung však tuto funkci zatím velmi omezuje a pomocí gest lze provádět jen základní akce, jako vypnutí alarmu, pořízení fotografie nebo natočení videa.
Přitom potenciál této funkce je obrovský. Samsung má na rozdíl od konkurentů, jako jsou Oura nebo Ultrahuman, rozsáhlé portfolio produktů, které spolu navzájem komunikují. Proč toho tedy nevyužít a neudělat z chytrého prstenu univerzální ovladač prakticky čehokoliv? Kdyby na této funkci zapracoval, jeho prsten by neměl žádnou konkurenci.
Potenciální využití gest v chytrém prstenu
Naštěstí nic není ztraceno, Samsung může svůj první prsten pořádně vylepšit prostřednictvím softwarových aktualizací. Až poté by Galaxy Ring mohl začít alespoň částečně naplňovat svůj velký potenciál. O jakých funkcích se vlastně bavíme?
Ze začátku by stačilo, kdyby šlo pomocí Galaxy Ringu přijímat nebo odmítat hovory, přepnout na další skladbu ve streamovací aplikaci, či vypnout budík. V budoucnu by však prsten mohl sloužit jako ovládací prvek jakéhokoliv spotřebiče chytré domácnosti, například televize, osvětlení nebo rolet.
Galaxy Ring by také mohl získat hlubší integraci s headsety pro rozšířenou realitu nebo chytrými brýlemi, kdy byste ve virtuálním prostředí mohli měnit různé prvky pouhým gestem ruky či prstu. Zkrátka potenciál je obrovský, stačí jej správně uchopit.
Chytré prsteny by zamířily do mainstreamu?
Pokud by Samsung některé z těchto funkcí do Galaxy Ringu skutečně implementoval, mohlo by to přispět k tomu, aby se chytré prsteny staly naprosto běžným gadgetem. V současnosti jsou totiž stále spíše vychytávkou pro nadšence a lidi, kteří rádi sledují své zdraví.
Pokud by se chytré prsteny staly praktičtějšími a multifunkčními zařízeními, přilákalo by to více velkých společností, jako jsou Apple nebo Xiaomi, k vývoji vlastních chytrých prstenů. Ty by pak mohly ovládat spotřebiče v rámci jejich ekosystémů, čímž by se chytré prsteny mohly stát standardní součástí moderního života.
Od útlého věku se zajímám o počítače, mobily a vůbec o vše, co má jakoukoli chytrou funkcionalitu. Přísun novinek z technologické sféry je pro mě pořádná dávka dopaminu! Svůj volný čas věnuji především hraní her, sledování kvalitních seriálů či filmů nebo pobytu v přírodě, ať už túrami nebo jízdou na elektrokole.
Od útlého věku se zajímám o počítače, mobily a vůbec o vše, co má jakoukoli chytrou funkcionalitu. Přísun novinek z technologické sféry je pro mě pořádná dávka dopaminu! Svůj volný čas věnuji především hraní her, sledování kvalitních seriálů či filmů nebo pobytu v přírodě, ať už túrami nebo jízdou na elektrokole.