Vytvořte ze sebe figurku. Umělá inteligence má nové využití, vyzkoušejte to i vy

Richard Šimáček
Figurka vygenerovaná AI ChatGPT | foto: AI Figure
Figurka vygenerovaná AI ChatGPT | foto: AI Figure

AI opět udává směr. Po Ghibli stylu je tu nový trend. Lidé generují vlastní akční figurky i s obaly a sdílí je na sociálních sítích.

Nový trend s využitím AI

Za posledních několik měsíců zažily AI generátory obrovský rozmach a první dobrou ukázkou tohoto trendu byly předělané fotky ve stylu studia Ghibli. Ty během pár dnů zaplavily internet a každý si chtěl předělat svou fotografii do tohoto stylu nebo vytvořit, přetvořit ikonickou scénu z historie. Vypadá to, že tento trend v posledních dnech pominul a nahradil ho další.

Nový trend generování AI obsahu je totiž tvoření akčních figurek včetně prodejního balení a případných doplňků. Na internetu tak můžete spatřit figurku Donalda Trumpa, Elona Muska nebo fotbalisty Lionela Messiho. Tento nový trend aktuálně vládne sociálním sítím jako jsou TikTok nebo Instagram a začíná se šířit i na Facebooku.

Všechny výtvory, podobně jako v případě Ghibli fotek, pochází z ChatGPT, které umožňuje generovat fotky, i když si neplatíte předplatné ChatGPT Plus, ale za jeden den máte jen několik pokusů na to, abyste mohli vytvořit fotku. Pro maximálně detailní výtvor je také nutné využít poměrně detailní prompt, který najdete ve videu na konci článku.

Omezení v generování AI obsahu

Pokud si budete chtít vytvořit figurku oblíbené postavy z filmu nebo seriálu, tak můžete narazit na problém, jelikož ChatGPT neumožňuje generovat obsah, který by mohl porušovat autorská práva. Tím pádem se generování fotky ke konci procesu zastaví.

To můžete částečně obejít tak, že vzhled postavy detailně popíšete, tím ale dosáhnete horších výsledků, než když do ChatGPT nahrajete referenční fotku. Každopádně si takto můžete vygenerovat i figurku podle sebe, jelikož to žádná autorská práva neporušuje.

Kvůli velkému zájmu o generování figurek je ChatGPT opět o něco pomalejší a může místy i vypadávat, takže pokud si chcete tento trend vyzkoušet na vlastní kůži, zkuste si figurku vygenerovat spíše ve večerních hodinách, kdy budete mít větší jistotu, že generování proběhne bez problémů.

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Richard Šimáček - Redaktor

Od útlého věku se zajímám o počítače, mobily a vůbec o vše, co má jakoukoli chytrou funkcionalitu. Přísun novinek z technologické sféry je pro mě pořádná dávka dopaminu! Svůj volný čas věnuji především hraní her, sledování kvalitních seriálů či filmů nebo pobytu v přírodě, ať už túrami nebo jízdou na elektrokole.


Komentáře


Nejnovější články