„Ukrajina netuší, jak ukončit válku.“ Musk svým tvrzením píchl do vosího hnízda

Dominick Tomanec
  • Elon Musk se vyjádřil k bojům na napadené Ukrajině
  • Dle něj zatím vše nasvědčuje tomu, že zdejší válka nebere konce
  • Šéf Tesly a SpaceX si opět nebral servítky
Ukrajina
Ukrajina

Elon Musk v jednom ze svých nedávných příspěvků vyjádřil své obavy z cesty, jakou se momentálně válka na Ukrajině ubírá. Pokud prý ze strany obránců nedojde ke změně strategie, tamní konflikt by se mohl přerodit v jakousi bezvýsledné zákopové války. Jaké byly reakce?

Nic než věčná válka

Nově schválené finanční příspěvky na válkou zasaženou Ukrajinu ve výši téměř 61 miliard dolarů (více než 1,4 bilionu korun) napříč sociálními sítěmi vyvolaly nemalé pozdvižení. O jedno z nich se pak během včerejší diskuze na síti X zasloužil samotný Elon Musk, když se poněkud diskutabilně vyjádřil k momentálnímu směřování ukrajinského konfliktu.

„Nejvíce mě znepokojuje, že neexistuje žádná úniková strategie, jen věčná válka,“ uvedl Musk v jednom ze svých diskuzních příspěvků, přičemž se dále zmiňoval o zdejší neúnosné situaci, při níž nevinní umírají v zákopech, pod palbou děl a kulometů. Je pravděpodobné, že to uvedl v návaznosti na některá svá dřívější prohlášení, v nichž bránící se stranu vyzýval k vytvoření komplexní válečné strategie a náležitému využití finančních příspěvků.

Elon Musk
Elon Musk

Čtěte také: Další nesmyslný poplatek? Elon Musk chce, aby noví uživatelé sítě X platili


Další z kontroverzních výroků

Jako obvykle se Muskova vyjádření stala terčem jisté kritiky. Nesouhlasně se k němu v diskuzi stavěl kupříkladu i ukrajinský politik a diplomat Mychajlo Podoljak, jenž válečnou strategii vlastní země považuje za jasnou a bezpodmínečnou. To dále komentoval v tom smyslu, že se Ukrajina nehodlá vzdát ani pídě území, o nějž byla neprávem připravena.

Nutno ovšem podotknout, že tomu není poprvé, kdy se miliardář Elon Musk diskutabilně či přímo kontroverzně vyjádřil k ukrajinskému konfliktu. V minulosti kupříkladu navrhl postoupení Krymského poloostrova Rusku, vzhledem k jeho nárokům z roku 1783.


Autor článku

Dominick Tomanec - Redaktor

Věnuji se tématům kolem vědy a technologií. Fascinují mě neustále nové objevy jak na naší planetě, tak v celém vesmíru.


Komentáře


Nejnovější články