Umělá inteligence je dílem parazitů v lidském mozku, tvrdí Elon Musk

Tomáš Rajnoch
  • Umělá inteligence je důležitou součástí mnoha oborů a technologií 
  • Její vývoj jde neustále kupředu
  • Elon Musk tvrdí, že AI zde máme díky zvláštnímu „mozkožroutovi“
Musk mluví o umělé inteligenci
Musk mluví o umělé inteligenci

Vizionáře Elona Muska snad není třeba představovat. Pro ty, co přece jen neví, tak v krátkosti tuto zajímavou osobu představím. Jedná se o muže, který stojí za celosvětově proslulými projekty jako je SpaceX nebo Neuralink. Je to zkrátka člověk, který tlačí technologie kupředu, přičemž by rád také jednou kolonizoval i Mars.

Musk opět šokuje svými názory

Nyní je Elon Musk opět v centru veškerého dění. Na sociálních sítích se totiž vyjádřil k umělé inteligenci. Jak již nějakou dobu víme, geniální vizionář je jejím velkým fanouškem. Zároveň však také několikrát varoval, že pokud to jako lidstvo neuchopí za správný konec, tak by mohla být AI velkou hrozbou.

Ve svém aktuálním příspěvku zareagoval na tweet National Geographic, který sumarizoval nedávnou studii v Keni. Vědci tam zkoumali hyeny, které měly toxoplazmózu. U nich se ukázalo, že měly mnohem menší strach z predátorů. Šéf Tesly potvrdil, že tímto jednobuněčným parazitem se může zcela překvapivě infikovat i člověk.


Čtěte také: Neuralink chce již za méně než rok implantovat první čipy do lidského mozku


Toxoplazmóza
Toxoplazmóza

Za rozmach umělé inteligence může parazit!

Může tato nemoc ovlivnit i lidské chování? Podle nedávné studie, kterou vypracoval LiveScience, to možné je. Experti provedli několik testů na 600 respondentech z České republiky a zhruba 400 dalších z Turecka. U všech bez výjimky se dostavil menší pocit strachu. Jedním z dalších závěrů byl poznatek, že u těchto jedinců existuje zvýšená pravděpodobnost dopravních nehod kvůli „poruše“ pudu sebezáchovy.

Elon Musk na to konto dodal, že právě tento parazit ovlivňuje novodobé vědce: nebojí se riskovat a vyvíjí stále dokonalejší umělou inteligenci. Je to z jeho strany jen hoax, nebo je to skutečně možné? Teoreticky to dává smysl. Na druhou stranu, dokážete si představit, že by všichni tito špičkoví odborníci měli stejnou „tvůrčí nemoc“? Každopádně, Musk na sebe opět strhl veškerou pozornost.

A co si myslíte vy, může za rychlým vývojem umělé skutečně parazit?


Autor článku

Tomáš Rajnoch - Redaktor

Zajímám se o technologie všeho druhu. Mám rád ověřené produkty, ale i gadgety, které je potřeba teprve pořádně objevit.


Komentáře


Nejnovější články