Nicméně jistě nebude trvat dlouho a dočkáme se ještě dokonalejší GPT-5
Co by pátá generace umělé inteligence mohla umět a kdy se ji vlastně dočkáme?
ChatGPT proslavil umělou inteligenci, jako zatím máloco jiného. Ačkoliv třeba i Midjourney předvádí obdivuhodné generování snímků, tak musíme uznat, že schopnosti toho, co vyvíjí firma OpenAI (GPT), je mnohem všestrannější AI. Umí totiž pracovat s textem, ale i multimédii (obrázky, video, zvuk).
GPT-5 v přípravě
Jelikož se jedná o teprve plánovanou verzi technologie GPT, nelze s jistotou říci, co bude údajná nová verze GPT-5 schopna přesně dělat. Nicméně, očekává se, že bude pokračovat v posouvání hranic v oblasti přirozeného jazykového zpracování.
Některé možné vylepšení a nové funkce, které by mohly být součástí GPT-5, jsou například:
Větší schopnost porozumět kontextu a sémantice většího množství textu
Zlepšení přesnosti a rychlosti překladů mezi různými jazyky
Vylepšení schopnosti modelu vygenerovat text, který byl psán v konkrétním stylu nebo v konkrétním tématu
Vylepšení schopnosti modelu rozpoznat a interpretovat emoce v textu
Rozšíření schopností modelu na poli multimediálního obsahu, jako jsou obrázky a videa
Přidání schopnosti generovat multimediální obsah na základě textového vstupu
Pokud jde o časový plán vývoje nové umělé inteligence v podobě GPT-5, tak zatím nepadlo žádné oficiální slovo. Vzhledem k tomu, že předchozí verze dorazily v řádu několika měsíců, tak to dává poměrně velké šance, že se vývoj s nástupem GPT-4 nezastaví a spíše bude dále rychlým tempem pokračovat.
Odjakživa fandím pokroku technologií, nejen ve světě mobilních zařízení a automobilů. Bez chytrých a užitečných inovací je život jako bez vína, žen, nebo vy víte čeho.
Odjakživa fandím pokroku technologií, nejen ve světě mobilních zařízení a automobilů. Bez chytrých a užitečných inovací je život jako bez vína, žen, nebo vy víte čeho.