Když Elon Musk v loňském roce koupil Twitter za neuvěřitelných 44 miliard dolarů, vyvolalo to ve světě naprostý poprask. Nejen kvůli tomu, že za akvizicí stál právě Musk, ale skrze řadu peripetií, které převzetí provázely.
Twitteru šéfuje Elon Musk
Prvotní nadšení totiž vystřídalo velké vystřízlivění; ať už šlo o fakt, že šéf Tesly byl k tomuto rozhodnutí spíše dokopán, sérii vyhazovů nespočtu zaměstnanců, problémy, jež náhle vyplavaly na povrch nebo ostře kritizovanou bezpečnostní politiku, která dávala všanc citlivá data uživatelů.
Tyto kauzy den co den plnily nejen bulvární plátky, a vše nasvědčovalo tomu, že Elon Musk roli šéfa jedné z nejpopulárnějších sítí spíše nezvládá. Jeho přítomnost na Twitteru, už v minulosti do jisté míry kontroverzní, se díky jeho vlastnictví stala trnem oku spoustě důležitým klientům i partnerům.
Můžeme jen spekulovat, do jaké míry byl podnik v dobré kondici před a po Muskovi, nicméně jedno je jisté – Twitter krvácí. Ostatně, to v interním memu přiznal i sám Musk, když zdůraznil, že stávající hodnota společnosti nepřesahuje 20 miliard dolarů, což představuje polovinu částky, kterou za ni před několika měsíci zaplatil, informujeGizmochina.
Server dále uvádí, že s pozitivní odezvou se nesetkala ani nedávno představená služba Twitter Blue. Přitom právě ta měla tvořit jedno z nejvýznamnějších těžišť veškerých příjmů.
Dle zveřejněných statistik serveru SMT.com je však současný počet předplatitelů velkým zklamáním, protože novinku po celém světě aktivně využívá pouze 300 tisíc uživatelů, což není ani 1 % z celkových tržeb Twitteru.